Dlaczego Bieg Rzeźnika?

Jako Sponsor Techniczny Fundacji Biegu Rzeźnika oraz Sponsor Tytularny ultraMaratonu Bieszczadzkiego od 2016 roku, Hyundai udostępnia Fundacji Biegu Rzeźnika samochody. W tym roku do fundacji trafiły modele Tucson i Kona. Samochody wykorzystywane są do zapewnienia obsługi logistycznej (przewozu osób i zaplecza technicznego) podczas Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego, oraz podczas pozostałych biegów organizowanych w czasie roku przez Fundację. Wszystkie udostępniane pojazdy oklejone są charakterystycznymi złoto-srebrnymi barwami.

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki to młodszy brat kultowego Biegu Rzeźnika i wykiełkował jako zapotrzebowanie biegaczy, żeby przyjeżdżać w Bieszczady częściej niż jeden raz w roku. Jak mawiają biegacze -- Bieszczady najpiękniejsze są właśnie jesienią, kiedy czerwienieją buki, a zbocza górskie przebarwiają się całą paletą zieleni, żółci, złota i czerwieni. Bieszczady są nieprzewidywalne, i w historii zdarzały się już biegi po błocie, po dywanie z opadłych liści ale raz też i po śniegu. W zamyśle, bieg miał być skierowany do osób, które są już doświadczone w bieganiu po asfalcie, a chciałyby w sprzyjających warunkach sprawdzić jak to jest pobiegać w górach. Dlatego też pojawiają się elementy charakterystyczne dla biegów ulicznych, takie jak bogato wyposażone punkty regeneracyjne, oznaczenia dystansu co kilometr czy też odcinki wiodące asfaltem oddzielające wymagające odcinki górskie. Wszystko to odbywa się we wspaniałej atmosferze tworzonej przez stałych bywalców bieszczadzkich imprez biegowych, którzy zarażają tą pozytywną energią nowe rzesze górskich biegaczy.

Inicjatywa ta bardzo dobrze wpisuje się w filozofię marki Hyundai. Podobnie jak biegacze biorący udział w tym wydarzeniu, marka Hyundai wierzy, że dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy i ciągłemu przełamywaniu granic, to, co z pozoru wydaje się niemożliwe, stanie się osiągalne.„Już po raz piąty Hyundai zaangażował się jako Sponsor Fundacji Biegu Rzeźnika, w tym roku udostępniając flotę nowoczesnych SUV-ów Hyundai TUCSON i Hyundai KONA. Życzymy organizatorom biegów udanych imprez, a zawodnikom wytrwałości, sukcesów oraz przede wszystkim dobrej sportowej zabawy.” – powiedział Sebastian Cyborowski, Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Poland

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 2019

W 2019 roku odbyła się już VII edycja ultraMaratonu Bieszczadzkiego, który po raz czwarty wspierany był przez Hyundai. Zawodnicy mogli zmierzyć się na czterech odcinkach: 90km, 52km oraz 17km (Cisna), 26km (Solinka). Dodatkowo zorganizowano również biegi dla dzieci. Pomimo jesiennej aury i nieco deszczowej pogody, uśmiechy dopisywały uczestnikom na całej trasie biegu.

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 2018

 W 2018 roku, gama jesiennych biegów rozrosła się o jeszcze jeden wyjątkowy bieg -- 90-kilometrową wersję ultraMaratonu, której fragment przebiega przez malownicze tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 2017

W 2017 roku, w ramach biegów Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego, zorganizowany został I Maraton Selekcja, będący memoriałem imienia płk. Sławomira Berdychowskiego, który był twórcą jednostki specjalnej AGAT, i który na tych trudnych bieszczadzkich trasach organizował sprawdziany kwalifikujące. 

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 2016

2016 był pierwszym rokiem, kiedy Hyundai został sponsorem ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Samochody Hyundai po raz pierwszy miały okazję sprawdzić się na bieszczadzkich drogach i bezdrożach, znacząco ułatwiając logistykę tej stale rozrastającej się imprezy. Właśnie w 2016 roku, oprócz standardowego 52-kilometrowego dystansu oraz 13-kilometrowej “ćwiartki”, wprowadzony został dystans “połówki”. Jest to 26-kilometrowy odcinek, którego start zaczyna się u podnóża masywu Hyrlatej, gdzie zawodnicy dowożeni są Bieszczadzką Kolejką Leśną. 

Salon Online Salon Online Dowiedz się więcej