Hyundai wśród najbardziej wartościwych marek wg rankingu Interbrand

Pobierz tekst tutaj
Korporacyjne | Dodano: 05.10.2018 < powrót do listy
  • W odniesieniu do zeszłego roku wartość marki Hyundai wzrosła o 3%, osiągając 13,5 mld dolarów 
  • Od 14 lat Hyundai znajduje się w gronie dziesięciu najbardziej wartościowych marek samochodowych
  • Od 2005 roku wartość marki Hyundai wzrosła czterokrotnie

Galeria zdjęć

Hyundai jest ponownie jedną z najcenniejszych marek na świecie według rankingu Best Global Brands 2018. Wartość marki została oszacowana na rekordowe 13,5 mld dolarów i jest to o 3% więcej niż w roku 2017. Tym samym, już czwarty raz z rzędu, Hyundai znalazł się wśród czterdziestu najbardziej wartościowych marek na świecie, zajmując 36. pozycję. Wśród marek samochodowych Hyundai utrzymał natomiast 6. miejsce w rankingu. Od 2005 roku wartość marki Hyundai wzrosła czterokrotnie.   

Hyundai to marka innowacyjna i kreatywna, która dynamicznie się rozwija i wciąż szuka nowych sposobów i możliwości, aby jak najlepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni, że marka Hyundai osiągnęła tak świetny wynik w tegorocznym rankingu Interbrand. Poza opracowywaniem nowych produktów, Hyundai rozwija też takie projekty przyszłości, jak samochód autonomiczny, rozwiązania z zakresu connectivity czy wykorzystanie w samochodach technologii rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki tym inicjatywom, Hyundai staje się światowym liderem mobilności przyszłości.” – powiedział Wonhong Cho, Szef Marketingu Hyundai Motor Company.

„Stały wzrost wartości marki Hyundai odzwierciedla inwestycje firmy w inicjatywy związane z mobilnością przyszłości, jak również zaangażowanie w budowanie silnej marki. Dzięki wprowadzeniu takich produktów, jak zasilany wodorem model NEXO czy sportowa gama modeli N o wysokich osiągach, Hyundai pokazuje swój technologiczny potencjał i możliwości, dzięki którym potrafi szybko reagować na nowe potrzeby klientów i rynków.” – powiedział Mike Rocha, Global Director of Brand Valuation Interbrand.

Wprowadzając modele NEXO, nowoczesnego SUV-a zasilanego ogniwami wodorowymi, KONA Electric, pierwszego w pełni elektrycznego subkompaktowego SUV-a oferowanego na europejskim rynku oraz IONIQ, który jest jedynym modelem, który może być wyposażony w jeden z trzech rożnych napędów alternatywnych do wyboru - elektryczny, hybrydowy lub hybrydowy plug-in, Hyundai udowodnił, że jest liderem w dziedzinie napędów alternatywnych przyjaznych środowisku, elektrycznych i elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowym.  

Hyundai rozwija także projekty przyszłości, współpracując w tym zakresie m. in. z takimi firmami jak Cisco, Baidu Inc., czy SoundHound Inc., oraz podejmując strategiczne inwestycje w obszarach elektryfikacji, inteligentnych samochodów, sztucznej inteligencji czy przyszłych źródeł energii.