Dong Woo Choi prezesem europejskiej centrali Hyundai

Pobierz tekst tutaj
Korporacyjne | Dodano: 02.08.2018 < powrót do listy
  • Dong Woo Choi został mianowany prezesem europejskiej centrali Hyundai
  • Poprzednio Dong Woo Choi zajmował stanowisko starszego wiceprezesa odpowiedzialnego za europejski pion operacyjny w centrali firmy Hyundai w Seulu
  • Rola europejskiej centrali Hyundai staje się coraz ważniejsza

Galeria zdjęć

Hyundai Motor mianował pana Dong Woo Choi prezesem europejskiej centrali Hyundai. Poprzednio Dong Woo Choi zajmował stanowisko starszego wiceprezesa odpowiedzialnego za europejski pion operacyjny w centrali firmy Hyundai w Seulu. Teraz zastąpi na stanowisku prezesa europejskiej centrali pana Hyung Cheong Kima, który z kolei stanie na czele globalnego pionu operacyjnego Hyundai w Seulu. W wyniku przeprowadzonych ostatnio zmian organizacyjnych, jako prezesowi Hyundai Motor Europe, panu Dong Woo Choi oprócz jednostki biznesowej podlegać będą również fabryki: Hyundai Motor Manufacturing Czech w  Noszowicach (Czechy) oraz Hyundai Assan Otomotiv w Izmit (Turcja).

„Europa to jeden z naszych najważniejszych rynków, dlatego firma Hyundai nie ustaje w staraniach, aby coraz lepiej zaspokajać oczekiwania europejskich Klientów. Jestem pewien, że dzięki nowej organizacji biznesowej i coraz ważniejszej roli europejskiej centrali, Hyundai będzie oferował produkty jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb konsumentów w Europie”, - powiedział prezes Dong Woo Choi.   

Sprzedaż samochodów Hyundai w Europie systematycznie rośnie. W pierwszym półroczu 2018 w Europie firma odnotowała rekordową sprzedaż - do końca czerwca w całej Europie zostało zarejestrowanych 291 052 nowych samochodów marki Hyundai.

Pan Dong Woo Choi urodził się w Korei, ma 56 lat. Jest absolwentem inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Soongsil oraz inżynierii aeronautycznej na Korea Aerospace University. Karierę w firmie Hyundai rozpoczął w 2007 roku, jako dyrektor ds. rozwoju zespołów napędowych. Następnie piastował kolejne wysokie stanowiska, m. in. przez sześć lat był wiceprezesem (2011-2014) i starszym wiceprezesem (2014-2017) Hyundai Motor Manufacturing Czech. Ostatnio pełnił funkcję starszego wiceprezesa odpowiedzialnego za europejski pion operacyjny w centrali firmy Hyundai w Seulu.