Hyundai w WRC

Powiadom mnie

Hyundai na Rajdzie Polski

tutaj

Po wygranej w rajdzie Sardynii zespół Hyundaia ma zagwarantowane miejsce w gronie faworytów do zwycięstwa w tegorocznym Rajdzie Polski, który odbędzie się w dniach 30.06 – 3.07.2016.W tym roku dla zawodników przygotowanych zostanie aż 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 306 kilometrów. Jednak uczestnicy znajdą emocje nie tylko na trasie, będą oni mieli okazję odwiedzić ponad 41 stref przeznaczonych dla fanów sportu - także strefę Hyundaia!

Sukcesy Hyundaia w WRC


W 2014 roku czyli pierwszym roku po powrocie do WRC zespół Hyundai Shell World Rally Team odniósł historyczny sukces zajmując trzecie miejsce w Rajdzie Polski oraz dwa pierwsze miejsca w Rajdzie Niemiec, co stanowiło wyraźne potwierdzenie determinacji, jakości i kunsztu inżynierskiego marki Hyundai.

Rok 2015 w cyklu WRC zaczął się dla Hyundaia jeszcze bardziej obiecująco. Już podczas drugiej imprezy - Rajdu Szwecji, nasz kierowca Thierry Neuville stanął na podium zajmując drugie miejsce. Podczas Rajdu Włoch na  Sardynii na podium stanęło aż dwóch kierowców teamu Hyundaia: Hayden Paddon oraz Thierry Neuville. Ostatnim sukcesem w sezonie było trzecie miejsce Daniela Sordo podczas rajdu Hiszpanii.

Thierry Neuville - 2 miejsce w Rajdzie Szwecji 2015

Zespół Hyundaia rozpoczął 2016 rok w wyśmienitym stylu. Już w pierwszym Rajdzie - Monte Carlo - Thierry Neuville stanął na najniższym stopniu podium. Dobra passa utrzymywała się w kolejnych rajdach: Rajd Szwecji dał Haydenowi Paddonowi drugie miejsce, a Rajd Argentyny przyniósł mu upragnione zwycięstwo. Podczas Rajdu Włoch zespół ponownie pokazał, że w tym roku jest w bardzo wysokiej formie - następną szansą na potwierdzenie tego będzie Rajd Polski, który rozpocznie się już 30 czerwca.

 

Hyundai Shell World Rally Team 

Zespół Hyundaia w WRC został oficjalnie zaprezentowany 10 grudnia 2013 r. Ze względu na bliską współpracę obu firm, partnerem Hyundaia jest firma Shell, przez co zespół otrzymał nazwę Hyundai Shell World Rally Team. W jego skład wchodzą kierowcy:

  • Thierry Neuville
  • Nicolas Gilsoul

  • Dani Sordo
  • Marc Martí

  • Hayden Paddon
  • John Kennard

  • Kevin Abbring
  • Sebastian Marshall

 

Hyundai i rajdy WRC


Rajdy, jak żaden inny sport motorowy, pozwala kibicom widzieć samochód z bliska, podczas jazdy w zróżnicowanych warunkach: na ziemi, asfalcie, w śniegu i na lodzie. Seria World Rally Championship składa z 13 kilkudniowych imprez na których zespoły walczą o najlepsze czasy m.in. na argentyńskich równinach czy w krainie polskich jezior mazurskich.


Samochody startujące w WRC bazują na autach seryjnej produkcji, ale wyposażone są w czterocylindrowe, turbodoładowane silniki o pojemności 1,6l oraz napęd na cztery koła.

Dzięki WRC, Hyundai może być blisko fanów motoryzacji i udowodnia, że znajduje się w pierwszej lidze producentów samochodów.

 

Hyundai i20 WRCSamochód rajdowy klasy WRC, który po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w roku 2012, a jego debiut na rajdowych trasach miał miejsce podczas Rajdu Monte Carlo 2014. Samochody rajdowe muszą bazować na standardowych nadwoziach modeli, który produkcja wynosi ponad 25 000 sztuk rocznie.  W przypadku Hyundaia zdecydowano się na model i20, który został dodatkowo wyposażony w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6l, sekwencyjną skrzynię biegów, napęd na cztery koła i spoilery ulepszające system chłodzenia. Zastosowanie materiałów takich jak tytan, magnez czy materiały ceramiczne i kompozytowe są zabronione w konstrukcji samochodów rajdowych.

 

Sprawdź seryjnego Hyundaia i20 najnowszej generacji w akcji i zapisz się na jazdę testową.

Hyundai Motorsport

Występ Hyundaia w rajdach WRC jest nadzorowany przez specjalnie utworzony w tym celu ośrodek Hyundai Motorsport. Został on otwarty na początku 2013 roku w Alzenau w Niemczech, aby rozwijać program samochodów rajdowych, który jest wyrazem inżynieryjnego zaawansowania i emocji, jakie towarzyszą Hyundaiowi przy produkcji aut.


Hyundai Motorsport


Występ Hyundaia w rajdach WRC jest nadzorowany przez specjalnie utworzony w tym celu ośrodek Hyundai Motorsport. Został on otwarty na początku 2013 roku w Alzenau w Niemczech, aby rozwijać program samochodów rajdowych, który jest wyrazem inżynieryjnego zaawansowania i emocji, jakie towarzyszą Hyundaiowi przy produkcji aut.

 

 

 

Galeria


 

Kalendarz rajdowych MŚ 2016


Rajd Monte Carlo22-24.01
Rajd Szwecji12-14.02
Rajd Guanajuato Meksyk4-6 .03
Rajd Argentyny22-24.04
Vodafone Rajd Portugalii20-22.05
Rajd Włoch - Sardynia10-12.06
Lotos 73. Rajd Polski30.06-3.07
Neste Oil Rajd Finlandii29-31.07
ADAC Rajd Niemiec19-21.08
Rajd Chin  9-11.09
Rajd Francji (Korsyka) 30.9.-2.10
RACC - Rajd Hiszpanii14-16.10
Walia Rajd (Wielkia Brytania) 28-30.10
Coates Hire Rajd Australii18-20.11