Hyundai i30 N - zimowe testy sportowej wersji popularnego modelu Hyundaia

Pobierz tekst tutaj
Korporacyjne | Dodano: 17.03.2017 < powrót do listy

• Hyundai i30 N przechodzi testy przed europejską premierą w drugiej połowie 2017 roku

• Trzeci model w rodzinie i30 dedykowany fanom emocjonującej, sportowej jazdy 

• Samochód w Szwecji testuje Thierry Neuville – kierowca rajdowy Hyundai Motorsport 

Galeria zdjęć

Hyundai prowadzi zimowe testy swojego pierwszego, prawdziwie sportowego samochodu - i30 w wersji N. Model pojawi się w sprzedaży na rynkach europejskich w drugiej połowie 2017 roku i będzie to trzecie auto w rodzinie i30, po dostępnym już w salonach i30 w wersji hatchback i mającym się pojawić w czerwcu i30 Wagon. Pierwszy samochód Hyundaia, stanowiący zapowiedź sportowej linii modelowej N, łączy w sobie doświadczenie Hyundaia w motorsporcie z programem rozwoju samochodów sportowych, dla zapewnienia użytkownikom maksymalnej radości ze sportowej jazdy.

Podczas odbywających się w Szwecji zimowych jazd i30 N, Thierry Neuville – kierowca WRC Hyundai Motorsport, testował samochód m.in. na zamarzniętym jeziorze. Towarzyszący jazdom próbnym inżynierowie mogli od razu uzyskać bezpośrednią opinię dotyczącą właściwości jezdnych i osiągów auta. Wrażenia Thierrego Neuville’a, a także fragmenty testów zarejestrowano i udostępniono entuzjastom w materiale video.   

“Tak wiele osób z niecierpliwością czeka na ten samochód, dlatego tym bardziej cieszy mnie możliwość jego testowania. Inżynierowie Hyundaia świetnie dopracowali skrzynię biegów i mechanizm różnicowy. Auto ma dobrą trakcję i przyczepność na śliskiej powierzchni oraz jest łatwe w obsłudze. Kierowca będzie miał z pewnością wrażenie prowadzenia samochodu rajdowego”. – powiedział Thierry Neuville.

Hyundai zorganizował zimowe testy w szwedzkim Arjeplog, aby dopracować dynamikę auta i systemy wspomagające. System stabilizacji pojazdu (ESC), mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym (LSD), układ kierowniczy, amortyzatory, zawieszenie i opony – wszystkie te elementy testowane są w ekstremalnych warunkach pogodowych, w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza.  

Alexander Eichler, szef programu testów i rozwoju samochodów sportowych w niemieckim centrum technicznym Hyundaia podkreślił, że celem inżynierów jest zaoferowanie Klientom samochodu, gwarantującego radość i dużą satysfakcję z emocjonującej, sportowej jazdy.